BEZPIECZEŃSTWO

Uczniowie Publicznej  Szkoły Podstawowej w Lipniku uczestniczą w Ogólnopolskiej Akcji Społecznej: Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach ,,Świeć życiem”.

W ramach tej akcji uczniowie oglądali  filmiki o tematyce związanej z bezpieczeństwem pod tytułem ,,I ty bądź bezpieczny na drodze”. Celem tej tematyki jest uczulenie dzieci na bezpieczne poruszanie się po drogach. Zwracanie uwagi na korzystanie z różnych znaków odblaskowych , noszenie kamizelek i innych odblasków. Nauka odpowiedniego zachowania podczas przechodzenia przez drogę oraz jezdnię. Uświadomienie uczniom zagrożeń w ruchu drogowym. Umiejętność rozpoznawania znaków drogowych.  Jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych? Tematyka ta przewija się wielokrotnie wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Lipniku. Wiążą się z nią pogadanki, dyskusję na godzinach wychowawczych oraz spotkania z policjantem, a także przedstawienia o podobnej tematyce.