MISJĄ  PUBLICZNEJ  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  W  LIPNIKU

są słowa Walta Disneya:

JEŚLI POTRAFISZ O CZYMŚ MARZYĆ, POTRAFISZ TAKŻE TEGO DOKONAĆ!

mówią, że u nas jest:

-atmosfera  przyjazna Dzieciom i Rodzicom
- wykwalifikowana kadra
- bogata oferta dydaktyczna
- wiele aktywności dodatkowych
- sport i zdrowie

Dzięki temu dzieci mogą spełniać swoje marzenia. Zapraszamy !

Nasza placówka gwarantuje Państwu kompleksową opiekę i edukację każdego Ucznia, stosownie do jego wieku i indywidualnych predyspozycji, od zerówki do klasy szóstej. Dokładamy wysiłków, aby przyjazna atmosfera w naszej szkole sprzyjała współpracy, pozwalała Uczniom czuć się bezpiecznie, rozwijać zdolności i umiejętności. Wykwalifikowana kadra zapewnia wysoki poziom zajęć dydaktycznych, oferujemy różnorodne formy pracy z Dziećmi i szeroki zakres działań pozalekcyjnych. Nasi Podopieczni zawsze mogą liczyć na fachową pomoc specjalistów.

W naszej szkole dobrze prosperuje biblioteka szkolna. Biblioteka szkolna gromadzi i wypożycza książki z literatury pięknej i popularnonaukowej, czasopisma i materiały audiowizualne, a także lektury i podręczniki do nauki. W bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej z  komputerami,  urządzeniem wielofunkcyjnym (skaner, drukarka i kopiarka) oraz oprogramowaniem  multimedialnym: Atlas Świata,  Encyklopedia  PWN, Słowniki PWN.

Posiadamy nowoczesną pracownię informatyczną z 12 stanowiskami komputerowymi i bogatym oprogramowaniem edukacyjnym, laptopem i projektorem do prezentacji szkolnych. Wśród pomocy dydaktycznych mamy także m.in.  tablice interaktywne, mikroskopy, a dla najmłodszych całą masę zabawek i piękny kolorowy plac zabaw.

NASZE  AKTYWNOŚCI

W naszej szkole zawsze wiele się dzieje i nie ma miejsca na nudę. Wraz z naszymi Wychowankami organizujemy rożnego rodzaju obchody świąt i imprezy okolicznościowe. Świetnie bawimy się podczas Dnia Kobiet, Walentynek, Andrzejek czy miłych spotkań choinkowych, a także festynu z całą społecznością Lipnika i okolic. W trosce o bezpieczeństwo Dzieci, organizujemy akcję bezpieczne ferie i wakacje. Aktywnie pomagamy Ziemi podczas Sprzątania Świata, angażujemy się w WOŚP i różne formy  wolontariatu.

Nasi Uczniowie to miłośnicy sztuki, kina  i teatru, dlatego gościmy u siebie prawdziwych artystów, którzy umilają nam czas występami i spektaklami. Byli u nas między innymi Teatrzyk Pinokio, Amuzado i grupa cyrkowców. Lubimy też wraz z naszymi Podopiecznymi poznawać nowe miejsca, dlatego często ruszamy na szlak wycieczkowy.

KONKURSY  I  ZAWODY  SPORTOWE

Nasi Uczniowie posiadają wiele talentów i umiejętności. Dlatego staramy się motywować ich do wykorzystania swojego potencjału podczas konkursów różnego szczebla. Doskonale sprawdzają się w wielu dziedzinach, od recytacji, przez wiedzę pożarniczą, matematykę aż po śpiew. Dlatego odnoszą sukcesy, które nas i Rodziców napawają dumą.

Sport i zdrowy tryb życia to podstawa, dlatego nasi Uczniowie są aktywni fizycznie i chętnie biorą udział w potyczkach i programach sportowych, np. Mały Mistrz.  Uczestniczą w takich wydarzeniach sportowych jak turniej tenisa stołowego, mini siatkówka i mini koszykówka, a także doskonale radzą sobie w zawodach pływackich.