Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W listopadzie 2015r szkoła złożyła do Urzędu Gminy w Siemkowicach wniosek o udział w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Jest to kolejny projekt, który ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa wśród uczniów szkół, ale też ogólnie zwiększenie zainteresowania książką. Biblioteki skolne będą w ramach tego projektu wzbogacone o nowe lektury, literaturę popularno-naukową, literaturę młodzieżową, przygodową, bajki, poezję. Wysokość wsparcia zależy od wielkości szkoły. Nasza może otrzymać nawet 4000,00 zł na zakup i zrealizowanie zaplanowanych we wniosku zadań.

Poniżej znajdziecie więcej informacji: