Piknik Historyczno - Patriotyczny

W dniu 2 października 2018 roku w naszej szkole odbył się  PIKNIK PATRIOTYCZNY.

Uroczystość rozpoczęła się od  odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Pani Dyrektor przywitała wszystkich przybyłych,  tzn. zaproszonych gości oraz mieszkańców Lipnika. Wśród gości była Pani Wójt Zofia Kotynia, przewodniczący Rady Gminy Siemkowice Pan Waldemar Moryń, radny powiatu Pajęczno Pan Tadeusz Ślusarek, radni do gminy: Pani Marianna Jendraszczyk, Panowie Henryk Janecki i Marek Kruk. Każdy uczestnik naszego święta otrzymał na powitanie piękny biało-czerwony kotylion. W trakcie  festynu mieliśmy okazję posłuchać pieśni patriotycznych przygotowanych i wykonanych przez zespół ludowy  LIPNICZANIE. Wiele osób  przyłączyło się do śpiewania pięknych i wzruszających utworów. Przeprowadzony został również konkurs piosenki patriotycznej dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych (kl. 0 - II oraz kl. IV - VIII). W trakcie  pikniku mieliśmy również okazję przyjrzeć się umundurowaniu legionisty Józefa Piłsudskiego oraz poznać historię powstania Legionów Polskich. O tym wszystkim opowiadali  nam członkowie  Grupy Rekonstrukcji Historycznej z Krakowa. Ciekawostką dla dzieci było otrzymanie karty powołania do wojska na swoje nazwisko, a inną atrakcją, zwłaszcza dla starszych uczniów - zdjęciez karabinem na ramieniu,  w towarzystwie legionisty.  Rodziny, które przybyły na Piknik wzięły udział w konkursie pt. "KOCHAM CIĘ POLSKO", mogły sie wykazać wiedzą na temat historii i współczesności naszej ojczyzny. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek.

Piknik został zorganizowany w ramach  projektu rządowego  NIEPODLEGŁA.