Wycieczka do Wielunia - Muzeum Ziemi Wieluńskiej

W dniu 13.11.2018r. uczniowie z klasy 0,I,II i IV uczestniczyli w wycieczce do Wielunia do Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu rządowego  "Niepodległa".

Podczas  tego pobytu dzieci oglądały wystawę poświęconą setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz brały udział w warsztatach pt. Kto Ty jesteś”.  Wykonali z białych papierowych talerzyków orła, którego nakleili na czerwony talerzyk. Prace były bardzo ładne. Dzieci z zaangażowaniem podeszły do wykonania tego zadania. Podczas pobytu w muzeum uczniowie również obejrzeli film, który przedstawiał symbole narodowe naszego kraju (flagę, godło i hymn)

Po wizycie w muzeum uczniowie skorzystali ze słodkiego poczęstunku w cukierni „EDEN” w Wieluniu.

Uczniowie czynnie poszerzali swoją wiedzę z zakresu edukacji historycznej, patriotycznej i obywatelskiej.  Przybliżone im były wartości najważniejsze dla każdego Polaka: wolność, godność, symbole narodowe, treści historyczne ukazane w literaturze, muzyce i malarstwie. Dowiedzieli się czym jest patriotyzm i potrafią go pokazać na co dzień i od święta.