WOJEWÓDZKI KONKURS BIBLIJNY

W dniu 11 kwietnia odbył się finał XXIX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas VI - VIII szkół podstawowych.

W tymże finale uczestniczyło troje naszych uczniów: Magdalena Powroźnik, Szymon Maliszak oraz Adam Polak. Każdy uczestnik finału otrzymał dyplom pamiątkowy oraz nagrody książkowe. Należy podkreślić, że nasza trójka znalazła się wśród 60 najlepszych uczniów z pięciu diecezji, które znajdują się na terenie województwa śląskiego.

W międzyczasie wszyscy uczniowie oraz opiekunowie mogli podziwiać jedną z dzielnic Zabrza - Kolonię Ballestrema. Kolonia powstała z inicjatywy hrabiego Ballestrema dla robotników pracujących w kopalni Castellengo. Układ przestrzenny osiedla, nawiązywał do idei miasta-ogrodu.