Akcja BOHATERON

BohaterON – włącz historię!

to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji, uczniowie z ogromnym zaangażowaniem pisali swoje kartki, wyrażając szacunek wobec ludzi, którzy niezważając na czyhającą wokół nich śmierć szli, by walczyć o wolną, suwerenną i niepodległą POLSKĘ.