SZCZĘŚLIWY NUMEREK

Od 13 listopada (wtorek) w naszej szkole pojawił się "SZCZĘŚLIWY NUMEREK".

Regulamin stosowania przywileju „Szczęśliwego Numerka”

w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipniku

Wiadomości ogólne:

1. Szczęśliwy Numerek jest przywilejem powstałym z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, opracowanym przez jego Opiekuna i zaakceptowanym przez Radę Pedagogiczną PSP w Lipniku.
  2. Szczęśliwy Numerek jest przywilejem nadanym uczniom klas IV-VIII.
  3. Szczęśliwy Numerek przypisany jest uczniowi, którego numer z dziennika lekcyjnego odpowiada wylosowanej liczbie.
  4. W puli numerów ostatnią liczbę stanowi ostatni numer w dzienniku najliczniejszej klasy w szkole(23).

Zasady losowania Szczęśliwego Numerka:

• Codziennie przed 8.00 rano , jeden z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego będzie dokonywał losowania jednego „Szczęśliwego Numerka” spośród liczb od 1 do 23, w obecności jednego z nauczycieli dyżurujących w tym czasie na korytarzu na I piętrze. Wylosowany numer będzie obowiązywał przez cały dzień we wszystkich w/w klasach.
  • Od wyniku losowania nie ma odwołania.
  • Losowany jest tylko jeden numer z puli.
  • Szczęśliwy Numerek obowiązuje tylko w danym dniu.
  • Wylosowany numerek umieszcza się w widocznym miejscu na tablicy SU obok sali „0”.
  •  Za wywieszanie aktualnego „Szczęśliwego Numerka” na tablicy odpowiedzialni są członkowie Samorządu Uczniowskiego.
  • Jeżeli uczeń jest nieobecny w szkole, a w danym dniu zostanie wylosowany jego numerek, traci możliwość wykorzystania go w innym dniu.
  • Losowanie szczęśliwego numerka zostaje wstrzymane na 2 tygodnie przed klasyfikacją śródroczną i końcową.
  • W jednym miesiącu dany numer może być wylosowany tylko jeden raz.

Zasady korzystania z przywileju Szczęśliwego Numerka:

• Ø Szczęśliwy Numerek zwalnia ucznia z odpowiedzi ustnych
     i niezapowiedzianych kartkówek.
  • Ø Szczęśliwy Numerek chroni przed negatywnymi skutkami braku zadań domowych.
  • Ø Szczęśliwy Numerek nie zwalnia ucznia z wcześniej zapowiedzianych przez nauczyciela sprawdzianów, klasówek, testów, kartkówek.
  • Ø Szczęśliwy Numerek nie zwalnia ucznia z konieczności posiadania ustalonych w wymaganiach edukacyjnych z danego przedmiotu przyborów niezbędnych do pracy ucznia na lekcji.
  • Ø Szczęśliwy Numerek nie zwalnia ucznia z obowiązku prowadzenia zeszytu, wzorowego zachowania, jak również aktywnego udziału w lekcji oraz wykonywania obowiązków dyżurnego.
  • Ø Szczęśliwy Numerek nie zwalnia z wykonywania zadań domowych na następny dzień.
  • Ø Na własną prośbę uczeń może zrezygnować z przywileju Szczęśliwego Numerka. Korzysta wtedy z prawa do odpowiedzi, pisania niezapowiedzianej kartkówki na ocenę mimo wylosowanego numerka.
  • Ø Przywilej szczęśliwego numerka traci ważność z końcem wszystkich zajęć dydaktycznych.
  • Ø Szczęśliwy Numerek nie obowiązuje na lekcjach wychowania fizycznego.

Utrata przywileju Szczęśliwego Numerka:

v Nauczyciel w porozumieniu z wychowawcą klasy może zawiesić udział ucznia w prawie do Szczęśliwego Numerka na konkretnych zajęciach ze względu na nieodpowiednie zachowanie (np. przeszkadzanie w prowadzeni lekcji, itp.)

v Jeżeli klasa nie stosuje się do zasad Szczęśliwego Numerka
i zachowuje się w sposób nieodpowiedni, wychowawca może zawiesić przywilej całej klasie.

v Przywilej Szczęśliwego Numerka zostaje całkowicie zawieszony przez Dyrektora Szkoły w przypadku rażącego nie przestrzegania jego zasad przez uczniów.

Uwagi końcowe:

Regulamin stosowania przywileju Szczęśliwego Numerka wchodzi w życie