Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Ogólnopolska Akcja "Jak nie czytam jak czytam"

W tym roku nasza szkoła dołączyła do kolejnej edycji największej akcji czytelniczej w Polsce   "Jak nie czytam, jak czytam",  by pomóc pobić rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.

W akcji wzięło udział 110 osób. Dzieci   i nauczyciele naszej szkoły (oddział przedszkolny, klasy I-II i IV- VIII) były zachwycone akcją i pomysłem jej zrealizowania.   W piątek 10 czerwca, zebraliśmy się na boisku szkolnym. Po wysłuchaniu założeń akcji, przedstawionych przez nauczyciela biblioteki panią Magdalenę Krawczyk, wszyscy o 10.00 podekscytowani zaczęli czytać książki - przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki. W ten sposób dołączyli do uczniów z innych szkół w całym kraju biorących udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania  "Jak nie czytam, jak czytam" podejmując próbę pobicia ubiegłorocznego rekordu czytania w jednym momencie.
    Wszystkim bardzo podobała się ta forma czytania, która, mamy nadzieję, zachęci uczniów do sięgania po książkę częściej. Dzieci zobaczyły, że każde miejsce może być dobre do czytania, które może być przyjemne, a nie obowiązkowe. Zadowolone wyraziły chęć uczestnictwa w akcji w następnym roku. Choć szkoła nie liczy wielu uczniów, mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się do pobicia rekordu  w czytaniu w jednym momencie.

Czytaniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje, świetnie bawiliśmy się korzystając z pięknej pogody:

Ø  „Literacka dziesiątka”

Ø  „Kalambury rysunkowe”

Ø  "Mój ulubiony bohater książkowy"

Ø  „Zabawa-Czerwony kapturek”

Autor: Ewa Ścigała, Mariusz Majda