MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA.

Nie ma dzieci – są ludzie oraz Dziecko – już mieszkaniec, obywatel i już człowiek. Nie dopiero będzie, a już. […]. Lata dziecięce – to życie rzeczywiste, nie zapowiedź.-

„Moje prawa ważna sprawa”,
pod takim właśnie hasłem dnia 22 listopada 2021 r. zorganizowane zostały w naszej szkole obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. Koordynatorem szkolnego Dnia Praw Dziecka była pani Renata Czyż - koordynator do spraw bezpieczeństwa oraz pedagog szkolny pani Magdalena Krawczyk.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu w wielu krajach  podejmowane są wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka ubierając się na kolor niebieski. Wspólne działania dla klas 0-VIII zmierzały do zaznajomienia uczniów ze swoimi prawami. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami poznały prawa dzieci na lekcjach w oparciu o przygotowane przez UNICEF scenariusze i materiały edukacyjne- film animowano- edukacyjny, prezentacja multimedialna.
Natomiast uczniowie kl. I-VIII wykonali plakaty dotyczące praw widzianych ich oczami. A także brali udział w grach edukacyjnych tematycznie związanych z prawami dziecka: „Memory”, ”Bezludna wyspa”, „Kolorowanki”. Wszystkim tym działaniom towarzyszyła wystawa pod hasłem „Nasze prawa - ważna sprawa”, którą można było podziwiać na korytarzu szkoły.

Dzień ten  miał wielkie znaczenie, gdyż dzieci uświadomiły sobie jakie ważne są ich prawa               i że mimo, iż są mali trzeba je szanować i kochać.