ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA.

28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka.

Z tej też okazji Pani Agnieszka Czerwińska dla uczniów klasy I i III w ramach innowacji pedagogicznej przygotowała różne zadania których celem było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin, jak również wyrabianie u młodych ludzi nawyku zdrowego odżywiania.
Uczniowie klasy I i III zapoznali się z odmianami jabłek, dowiedziały się o zdrowotnej funkcji jabłka, poznały cykl rozwojowy i budowę jabłka. Na zajęciach przeprowadzone były konkursy ruchowe z jabłkiem (wyławianie jabłka buzią z wody, gryz jabłka zawieszonego na sznureczku). Dzieci również wykonały pracę plastyczną oraz układały puzzle z jabłkiem.
Na koniec konsumowały różne gatunki tych owoców. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.