ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW.

Dnia 12 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.

To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Uroczystość ta została włączona w obchody Dnia Edukacji Narodowej a przybyli na nią: przewodnicząca Rady Rodziców Lilianna Szafrańska, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klasy pierwszej. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Ewa Ścigała kolorowym ołówkiem.

Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawczynię Panią Annę Majdę.

Najmłodsi otrzymali również upominki od klasy trzeciej, słodycze od rodziców, legitymacje od dyrekcji szkoły oraz książki.

Po zakończeniu części oficjalnej pierwszoklasiści wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.