DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

14 października przypada Dzień Nauczyciela, oficjalnie zwany Świętem Komisji Edukacji Narodowej.

Wszyscy uczniowie lubią to święto - wiadomo, w tym dniu nie ma tradycyjnych lekcji, nauczyciele są pogodni i uśmiechnięci. Ostatecznie to ich dzień. Skąd się więc wzięła nazwa Święto Komisji Edukacji Narodowej? Tu z wyjaśnieniem musimy cofnąć się w czasie aż do 14 października 1773 roku. Wtedy to właśnie na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty nie tylko w Polsce, ale i na świecie!

Z tej okazji uczniowie klasy VI pod okiem Pani Magdaleny Krawczyk przygotowali program artystyczny w którym zaprosili nas do EKSPRESU DO WIEDZY. W swoim występie złożyli życzenia dla wszystkich pracowników naszej szkoły.

Następni zabrała głos Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim pracownikom życzenia oraz wręczyła nagrody dyrektora.