ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

W dniu 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 105 rocznicy odzyskania  niepodległości.

To czas, kiedy wszyscy w Polsce celebrują ten najważniejszy moment w naszych dziejach. Z tej okazji uczniowie klasy 6 wraz z p. Mariuszem Majdą oraz p. Magdaleną Krawczyk, zaprosili nas na wzruszającą podróż w czasy, kiedy Polacy nie mieli własnej Ojczyzny. Mogliśmy razem z nimi przebyć drogę, którą ponad wiek temu pokonali nasi przodkowie, byśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej Polsce. Uczniowie przygotowali to wydarzenie z ogromnym zaangażowaniem. Wcielili się w role bohaterów, odtwarzając kluczowe momenty związane z walką o niepodległość. Wspólnie stworzyli widowisko, które nie tylko przypomniało o ważnych wydarzeniach z przeszłości, ale także przybliżyło ich kolegom i koleżankom historię Polski.
Całe przedstawienie dopełniła oprawa muzyczna - patriotyczne pieśni.

PAMIĘTAJMY:

Mamy szczęście żyć w czasach pokoju. Jednak musimy pamiętać o naszej przeszłości, gdyż naród, który zapomina o swojej historii, staje się narodem bez przyszłości. Dlatego nie wolno nam traktować 11 listopada tylko jako dnia wolnego, ale musi to być dla nas prawdziwe święto, wspólne, narodowe.
My, urodzeni i wychowani w wolnej Polsce, jesteśmy zobowiązani do tego, by pamiętać, jaką drogę musieli przejść nasi przodkowie, abyśmy mogli żyć w wolnym i niepodległym kraju.