Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Tradycyjnie jak w ubiegłych latach przeprowadziliśmy jesienne zmagania z tabliczką mnożenia.

W trakcie przerw śródlekcyjnych, podczas zajęć świetlicowych, oraz na lekcjach matematyki przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia. Ćwiczyliśmy nasze umiejętności matematyczne poprzez rozgrywki klasowe. Były to między innymi: „Tabliczkowa koszykówka”, „Tabliczkowy kahoot”, „Znajdź mnie”, „Bystrzak”, „Ja mam kto ma”, „Tabliczkowe sudoku”. Wyniki rozgrywek klasowych były prezentowane na tablicy ogłoszeniowej, a uczniowie otrzymywali plusy z aktywności.

Uwieńczeniem naszych zmagań był egzamin na Eksperta Tabliczki Mnożenia. Tegorocznymi ekspertami zostali: Kamila Janecka, Mikołaj Janecki, Julian Marchewka, Mateusz Franelak, Olaf Otocki, Wiktor Drutowski, Maria Lipińska, Szymon Maliszak, Julia Kruk, Nadia Nowak.