JASEŁKA

„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”. - cytat z Ewangelii świętego Łukasza, co roku przypomina nam o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa – Boże Narodzenie.

Te grudniowe święta sprawiają, że cały świat chociaż na chwilę się zatrzymuje. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ubieranie choinki, wigilijny stół, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem,  czy ogólnie - na możliwość spotkania się z rodziną. Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy w piątek 22 grudnia za przyczyną uczniów klasy szóstej, którzy wystawili wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, czyli Jasełka.

Nad całością czuwali: p. Magdalena Krawczyk oraz p. Mariusz Majda.

Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła dyplomy - podziękowaia uczniom, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu pt. "Patriotyczny Chóer Radia Łódź".

„Niech w tę świętą noc Bożego Narodzenia
Do każdego z nas przyjdzie Chrystus.
Niech swoją mocą wspiera nasze wysiłki,
Niech wniesie w nasze życie miłość i radość,
Niech da nam światło, abyśmy szli właściwą drogą.”