Z CYKLU CO SIĘ WYDARZYŁO I JUŻ BYŁO - ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Ta popularna przytulanka jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, smutków i radości, pociesza,  pomaga zasnąć.

Aby uczcić swego wiernego „przyjaciela”, uczniowie z oddziału przedszkolnego wzięli udział w uroczystości z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowanego przez nauczyciela bibliotekarza panią Magdalenę Krawczyk.

Już od rana, wraz z dziećmi w bibliotece szkolnej pojawiły się w  misie. Po krótkim powitaniu i przedstawieniu swoich pupili, uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła im historię powstania pluszowego misa oraz bohaterów znanych bajek, książek i filmów. Następnie wraz ze swoimi misiami wzięli udział w zabawie ruchowo-naśladowczej „Niedźwiadek”. Po zabawie z misiem, wszyscy z wielką uwagą wysłuchali fragmentu książki „Miś Uszatek”, przeczytanego przez panią bibliotekarkę. W kolejnej części uroczystości dzieci nauczyły się piosenki „Co czuje miś?” oraz układu tanecznego,                           a następnie obejrzały kilka bajek ze swymi ulubionymi bohaterami w roli głównej. Na zakończenie spotkania uczniowie rozwiązywali zagadki.

Dzień Pluszowego Misia to wspaniała okazja do integracji, zabawy i nauki. Przynosi wiele radości dzieciom i pozwala im wyrazić swoją miłość do pluszowych misiów.