Z CYKLU CO SIĘ WYDARZYŁO I JUŻ BYŁO - AKCJA LISTY SENIORÓW DO ŚW. MIKOŁAJA.

AKCJA LISTY SENIORÓW DO ŚW. MIKOŁAJA, stały się w naszej szkole już prawie tradycją.

Jesteśmy już 3 lata z podopiecznymi Domu Pomocy w Bobrownikach, zawsze na straży dobra, uśmiechu i  nadziei. Również w tym roku zaoferowaliśmy swoje wsparcie.

Przypomnienie seniorom, że są ważni i że nie są sami w trudnych chwilach, w okresie świąt, było dla nas niezwykle ważne. Chcielibyśmy podziękować wszystkim seniorom, którzy zechcieli podzielić się swoimi marzeniami, oraz wszystkim tym, którzy wsparli przeprowadzoną akcję na terenie naszej szkoły- całej społeczności szkolnej, Pani Dyrektor oraz wszystkim pracownikom szkoły.

Za zebraną kwotę 717 zł (uczniowie 540zł) zakupiliśmy prezenty bożonarodzeniowe dla seniorów (dla Pani Danusi, Pani Jadzi, Pana Mariana i Pana Stasia)  Dzięki tym wszystkim darczyńcom mogliśmy sprawić, że tegoroczne święta będą jeszcze piękniejsze. Uświadomiło nam to, jak wiele jest osób, które potrzebują pomocy i wsparcia, oraz jak wiele możemy dla nich zrobić, nawet drobnym gestem. Wolontariat jest doskonałą okazją, by otworzyć oczy i serce na innych oraz zrozumieć, że mały wysiłek może mieć ogromne znaczenie dla innych ludzi.

Akcję przeprowadziliśmy przy współpracy towarzystwa Ziemi pajęczańskiej, jej koordynatorem na terenie naszej szkoły był pedagog szkolny pani Magdalena Krawczyk.

Pamiętajmy, że każdy gest dobroci i wsparcia jest cenny i może przynieść wiele radości.