Środa, 2024-05-22

Nasza Biblioteka

Bibliotekarz mgr Magdalena Pędziwiatr

W bibliotece możesz:

?        wybierać i wypożyczać książki

?        czytać czasopisma

?        myśleć i szukać informacji

?        korzystać z internetu

?        pytać

?        mieć spokój

Księgozbiór biblioteki dostosowany jest do potrzeb uczniów.
Gromadzona jest literatura piękna, książki popularnonaukowe, słowniki, encyklopedie.
Nasz księgozbiór jest cały czas uzupełniany.

W bibliotece jest wolny dostęp do półek i uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania, mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.

PRZYPOMINAMY, że SZKOLNA BIBLIOTEKA to coś więcej niż wypożyczalnia...
… w BIBLIOTECE w ciszy i spokoju, można odrobić pracę domową i przygotować się do lekcji, korzystając z albumów, czasopism, wydawnictw edukacyjnych (słowników i encyklopedii) i multimedialnych oraz z komputera z dostępem do Internetu.

Książki naszych marzeń

W  roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do realizacji rządowego programu „Książki naszych marzeń” . Program umożliwił wzbogacenie oferty biblioteki szkolnej w książki wybrane przez uczniów  w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Są to książki zarówno z literatury popularnonaukowej, jak i literatura piękna dla uczniów  kl. I – VI.

Zrealizowano szereg inicjatyw promujących czytelnictwo w szkole (informacje
w NOWOŚCIACH).

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka została beneficjentem
Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Nasza szkoła złożyła wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek
do biblioteki szkolnej. Wniosek ten zostały złożony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa- Priorytet 3 i zyskał dofinansowanie na kwotę 5 tys. zł. (4 000 kwota dotacji
 + 1 000 zł. wkład własny).

Obok zakupu książek zaplanowano szereg inicjatyw promujących czytelnictwo w szkole, szereg działań wskazujących na współdziałanie szkoły w środowisku lokalnym, w tym z biblioteką publiczną i pedagogiczną. (Wszelkie informacje n/t realizacji założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa będą pojawiać się w NOWOŚCIACH).